Biedrība, kā projekta partneris ir iesaistījusies starptautiskā projektā “Ilgtspējīga tūrisma attīstības principu ieviešana nacionālo parku/aizsargājamo dabas teritoriju reģionos”.
Projektā piedalās divas Latvijas VRG – biedrības “Cēsu rajona lauku partnerība” un “Ziemeļkurzemes biznesa asociācija” , trīs Igaunijas VRG – Arenduskoda MTU, Rohelise Joemaa KoostOOkogu un Kodukant Laanemaa, divas VRG no Slovēnijas – Med Snežnikom in Nanosom un Dolina Soča, divas VRG no Portugāles – PATAHCA un ADRAMA.
Vadošais partneris visas projektam kopumā ir Arenduskoda MTU, bet Latvijas pusē – “Cēsu rajona lauku partnerība”.
Projekta atklāšanas pasākums un pirmā aktivitāte – Vasaras universitāte no 27.septembra līdz 29 septembrim norisinājās Igaunijā Lēnes apriņķī, gleznainas dabas ieskautā zviedru stila konferenču un brīvdienu centrā “Roosta”. Pasākuma laikā notika arī projekta vadības grupas sanāksme, kurā piedalījās biedrības administratīvā vadītāja Dace Melgalve un projekta vadītāja Anda Andrušaite, kur tika pārrunāti projekta administrēšanas un sadarbības jautājumi.
Pasākuma pirmā diena bija veltīta tēmām, kas sniedz ieskatu par ilgtspējīga tūrisma hartas ieviešanu aizsargājamās teritorijās Igaunijā un dabas izglītības piedāvājumu gan Igaunijā kopumā, gan arī projekta visu VRG lauku teritorijās. Pieredzi dabas izglītībā prezentēja visi projekta partneri un tas deva iespēju iepazīties ar daudzveidīgiem piemēriem, kas ilgtermiņā atspoguļosies projekta partnerību, vietējās sabiedrības un lauku teritoriju attīstībā.
Otrajā dienā projekta dalībnieki dalījās pieredzē un stāstīja par mārketinga veicināšanas aktivitātēm katras partnerības teritorijā. Partneru dažādā pieredze un atšķirīgā pieeja ir lieliska iespēja analizēt dzirdēto un izvēlēties noderīgo, kas integrējams katras partnerības darbā un nākotnē nodrošinās Ilgtspējīga tūrisma attīstību aizsargājamo dabas teritoriju reģionos.
Savukārt pēcpusdienā norisinājās darbs grupās, kur dalībnieki diskutēja par sadarbības tīkla nozīmi un vienota mārketinga veicināšanu.
Trešā Vasaras universitātes diena bija veltīta Igaunijas labās prakses apguvei. Pasākuma dalībnieki apmeklēja SILMA dabas centru, kas izveidots ar privāto finansējumu un veiksmīgi darbojas vietējās partnerības teritorijā, lai nodrošinātu dabas izglītības piedāvājumu par dabas vērtībām un aizsargājamām dabas teritorijām. Tuvumā izveidotas putnu vērošanas platformas, ko iecienījuši putnu draugi. Interesanta viesošanās bija arī Hāpsalu Mežģīņu centrā, kas vienlaicīgi ir rokdarbu darbnīca, kur iespējams satikties ar Hāpsalu amatniecības apvienības meistariem. Vietējās rokdarbnieces darina Hāpsalu tradicionālās mežģīņu rakstu šalles un lakatus, tiek uzturēts un nodrošināts mežģīņu izstrādājumu veikals un pastāvīgā ekspozīcija, kā arī organizētas ikmēneša meistaru izstādes.
Projekta pirmā pasākuma rezultātā uzsākts darbs pie sadarbības ideju attīstīšanas starp visām iesaistītajām pusēm, notikusi pieredzes apmaiņa ilgtspējīga tūrisma pakalpojumu pilnveidošanai ar dabas izglītības piedāvājumiem. Cēsu rajona lauku partnerības četru pašvaldību tūrisma speciālisti ieguvuši zināšanas un motivāciju nākotnes sadarbībai, kā arī ieguvuši jaunus kontaktus un idejas jaunu projektu attīstībai nākotnē.